HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΣπουδαία εμφάνιση για την Δόξα Λευκάδας – Επικράτησε μέσα στο Ρέθυμνο

Σπουδαία εμφάνιση για την Δόξα Λευκάδας – Επικράτησε μέσα στο Ρέθυμνο

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για την Δόξα Λευκάδας που επικράτησε μέσα στο Ρέθυμνο του ΑΓΟΡ με 80-86 χάρη σε 11 σερί πόντους στα τελευταία λεπτά. Σούπερ εμφάνιση απο τον Γιάννη Ψαθά με 27 πόντους και 10 ριμπάουντ έχοντας 10/10 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 1/1 βολές. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 80-75 με τρίποντο του Γιαννόπουλου αλλά η Δόξα με κλειδί την άμυνα στα τελευταία λεπτά έκανε 0-11 σερί και πήρε την σπουδαία νίκη παρότι αγωνίστηκε χωρίς τους Μασεμπέ και Ντόμπλας.

Δεκάλεπτα: 22-18, 42-40, 57-61, 80-86

Ρέθυμνο(Κωνσταντινίδης): Χριστοδούλου 13(3), Φιτζπάτρικ 17 (3 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Τάλτον 9 (2/12 σουτ, 6 ασίστ), Γιαννόπουλος 3(1), Ραζής 2, Άρνολντ 12, Καμπερίδης 5(1), Έντουαρντς 1.

Δόξα Λευκάδας (Μαρκόπουλος): Σκοτ 4, Άμποτ 6, Ψαθάς 27 (10/10 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 1/1 βολές, 10 ριμπάουντ), Ρόμπινσον 20 (4 τρίποντα, 6 ασίστ), Χάρις 15(1), Πεταλωτής, Δεμερτζής 1, Γεωργάκης 4, Ταπούτος, Τσαλδάρης 9(2).