HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΆλλη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Νίκη

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Νίκη

Άρχισε σήμερα (18/1) ο δεύτερος γύρος του πρωταθλήματος μπάσκετ Α2 Γυναικών και η ομάδα της Νίκης επιβλήθηκε του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο κλειστό γήπεδο με 70-37.

Το κορίτσια της Νίκης είχαν εύκολο έργο απέναντι στον Απόλλωνα και δεν κινδύνευσαν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μόνο το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικό από πλευράς Απόλλωνα, με τη Νίκη να παρουσιάζεται κάπως σφιγμένη με αποτέλεσμα το σκορ να κυμανθεί σε χαμηλά επίπεδα.

Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά οι «μηχανές» της Νίκης πήραν μπροστά. Τα κορίτσια της τοπικής ομάδας έπαιξαν ελεύθερα τελειώνοντας τις περισσότερες επιθέσεις και δυσκολεύοντας τον αντίπαλο να φτάνει στο δικό τους καλάθι. Η διαφορά εκτοξεύτηκε ακόμα και στους 38 πόντους. Το τέλος του αγώνα βρήκε νικήτρια τη Νίκη με 70-37 και στην πεντάδα της να βρίσκονται όλες οι μικρότερες ηλικιακά παίχτριες.

Δεκάλεπτα: 10-10, 29-18, 57-26, 70-37.

Επόμενος αγώνας της Νίκης είναι το Σάββατο 24/1 στη Λάρισα με την τοπική ομάδα.