HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΔεν τα κατάφερε η Δόξα με αντίπαλο τον ΑΣΕ Δούκα

Δεν τα κατάφερε η Δόξα με αντίπαλο τον ΑΣΕ Δούκα

Χωρίς το ροζ φύλο επιστρέφει η Δόξα, μετά τον αγώνα που διεξήχθει σήμερα 16/1 στην Αθήνα. Τελικό σκορ 88-87.

Η ομάδα της Λευκάδας παρουσίασε δυο πρόσωπα στο σημερινό παιχνίδι. Κακό στο Α ημίχρονο όπου κάνοντας πολλά λάθη και αστοχώντας σε εύκολες προσπάθειες έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να προηγηθεί σε κάποια σημείο και με 16 πόντους. Όλα άλλαξαν στο Β ημίχρονο όπου η Δόξα παρουσιάστηκε σοβαρή στον αγωνιστικό χώρο, παίζοντας καλή άμυνα και βγαίνοντας πολλές φορές στον αιφνιδιασμό, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι.

Τελικα η αναμέτρηση κρίθηκε στα τελευταία 5 δευτερόλεπτα όταν ο παίχτης της Δόξας Τσαλδάρης επιχείρησε σουτ από κοντινή απόσταση αλλά δέχτηκε καθαρό στοπ από αντίπαλο και έχασε την ευκαιρία να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του.

Δεκάλεπτα: 33-17, 49-41, 68-58, 88-87.