HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΔεύτερη νίκη για τη Δόξα

Δεύτερη νίκη για τη Δόξα

Άνετα επικράτησε η Δόξα επί του Παγκρατίου στον αγώνα που έγινε σήμερα (25/10) στο κλειστό γήπεδο της Λευκάδας με σκορ 93-84.

Η Δόξα στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, στηρίχτηκε στην πολύ καλή της άμυνα. Στην επίθεση παρουσίασε διαφορετικό «πρόσωπο» σε σχέση με τον προηγούμενο εντός έδρας αγώνα, κυκλοφορώντας σωστά την μπάλα και δημιουργώντας πολλές προσπάθειες με επιτυχία μέσα στο αντίπαλο καλάθι.
Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η διαφορά να εκτοξευτεί στους 15 πόντους στο Α’ ημίχρονο.

Στο Β’ ημίχρονο οι παίχτες της Δόξας μπήκαν στο παρκε λιγάκι χαλαροί με αποτέλεσμα μετά από κάποια λάθη και εύστοχα μακρινά σουτ του Παγκρατίου, οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν το παιχνίδι 72-72.

Τελικα η εμπειρία ορισμένων παιχτών της τοπικής ομάδας έδωσε το προβάδισμα μέχρι 9 πόνους, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Η Δόξα ήταν ανώτερη από την ομάδα του Παγκρατίου.
Τα δεκάλεπτα: 31-16, 50-40, 72-66, 93-84

Α΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας: Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής