HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΔεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη για τη Δόξα

Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας νίκη για τη Δόξα

Τον Φίλιππο Βέροιας, υποδέχτηκε η Δόξα για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2.

Ένα εύκολο απόγευμα ήταν το σημερινό παιχνίδι της Δόξας με αντίπαλο το Φίλιππο Βέροιας τον οποίο κατέβαλε με σκορ 83-71. Η ομάδα της Βέροιας μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να κοντράρει τη Δόξα. Με μακρινά σουτ και απέναντι στην χαλαρή άμυνα της τοπικής ομάδας ο Φίλιππος κατόρθωσε να προηγηθεί με σκορ 21-25.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Δόξα έπαιξε καλύτερο μπάσκετ με πιεστική άμυνα, με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση και πολλές εύστοχες τελικές προσπάθειες φτάνοντας τη διαφορά στους 10 πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μέχρι τη λήξη ο αγώνας συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με τη Δόξα να είναι καλύτερη από τον αντίπαλό της παίρνοντας πολλές προσπάθειες μέσα στο αντίπαλο καλάθι και ευστοχώντας σε μακρινά σουτ. Έτσι η διαφορά εκτοξεύτηκε ακόμα και στους 15 πόντους.

Το τελικό σκορ 83-71 κρίνεται απόλυτα δίκαιο.

Δεκάλεπτα: 21-25, 45-36, 67-53, 83-71.

Επόμενος αγώνας της Δόξας είναι με την ομάδα του Λαυρίου.