HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΠαναθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας 54-38

Παναθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας 54-38

Την ήττα γνώρισε η Γυναικεία μας Ομάδα με σκορ 54-38 κόντρα στον Παναθηναϊκό στο Κλειστό Γυμναστήριο «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Σε ένα παιχνίδι στο οποίο κυριάρχησαν oι άμυνες, τα κορίτσια μας δεν μπόρεσαν να έχουν πλουραλισμό στην επίθεση και ουσιαστικά μόνο μέσω της Μπράουν η ομάδα μας έπαιρνε σκορ. Αμυντικά οι αθλήτριές μας ήταν πολύ διαβασμένες, έπαιξαν έξυπνα, αλλά αυτό δεν αρκούσε για να διεκδικήσουμε μέχρι τέλους τη νίκη.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με 32-23. Η Νίκη όμως, στο τρίτο δεκάλεπτο έκανε την αντεπίθεσή της και στο 30′ είχε μειώσει σε 39-36. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, τα κορίτσια δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις στην επίθεση, ο Παναθηναϊκός ανέβασε και πάλι στροφές, με ένα σερί 11-0 έκανε το 50-36 στο 36′ και τελικά έφτασε στη νίκη με 54-38.

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 32-23, 39-36, 54-38

Παναθηναϊκός (Πρέκας): Κασδαγλή, Μούλη 8, Στούπα, Σμιθ 11, Καλαμπάκου, Πράπα, Σλούκα, Διέλα 13, Έιβερι, Εζετζά-Τσινάσα 2, Χάμπτον 20

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου, Τελίδου 2, Καμπουράκη 2, Μπράουν 18, Γούναρη 7, Ψυχογιού 3, Παπαδοπούλου, Στάρα 5, Δεληγιάννη 1