HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΤηλυκράτης- Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0

Τηλυκράτης- Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0

Τηλυκράτης-Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0

ΣΚΟΡΕΡ: 20′ Τσελάι, 28′-90+ Γραμματικόπουλος

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το ματς ο Τηλυκράτης κι έφτασε σε άνετη επικράτηση με 3-0 κόντρα στον Εθνικό Φιλιππιάδας, παραμένοντας στην κορυφή του 3ου ομίλου.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Τσελάι στο 20′, με ατομική προσπάθεια και πλασέ, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, ο Γραμματικόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο ίδιος παίκτης έγραψε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδ. Παντζιαράς): Καραγκούνης, Τσελάι (27΄λ.τρ.Καλογερής), Καταγής Σ., Παναγιωτόπουλος, Ιασωνίδης, Πετράκος (76΄Καταγής Γ.), Περιστέρης (70΄Βασίλας), Κτενάς, Γραμματικόπουλος, Γκίκα (54΄ Μπαλογιάννης), Φέτσης.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Νίκος Λάππας): Βαρέλης, Χρήστου, Κορρέσι, Μαλλάτος, Παπαρούνης, Γατσέλος, Λάππας, Βασίλας, Μάγγος (80΄Σιώτης), Μανιώτης, Τσιάπι (53΄Καραγκούνης).

Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)