HomeΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑΜε ισοπαλία 0-0 έληξε ο αγώνας Πανλευκάδιου -Τηλυκράτη – Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Με ισοπαλία 0-0 έληξε ο αγώνας Πανλευκάδιου -Τηλυκράτη – Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Με ισοπαλία 0-0 έληξε το τοπικό ντέρμπι Πανλευκάδιου -Τηλυκράτη για το πρωτάθλημα της Γ κατηγορίας ποδοσφαίρου, που διεξήχθη στο στάδιο της Λευκάδας. Στιγμές δόξας γνώρισε το γήπεδο που βοηθούντος του καλού καιρού γέμισε από φιλάθλους.

«Χωρίς σκορ τελείωσε το ντέρμπι της Λευκάδας για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, καθώς Πανλευκάδιος και Τηλυκράτης, έμειναν στο “μηδεν” σε ένα παιχνίδι που γρήγορα θα ξεχαστεί, αφού δεν προσέφερε πολλές συγκινήσεις στου 900 και πλέον θεατές που το παρακολούθησαν.

Οι δύο ομάδες πέταξαν το πρώτο 45λεπτο στα σκουπίδια, αφού δεν δημιουργήθηκε κάποια αξιόλογη φάση, με τον Πανλευκάδιο να μπαίνει λίγο καλύτερα στο παιχνίδι και τον Τηλυκράτη να είναι πιο κινητικός από το 20΄ και μετά και να έχει μια κάλη στιγμή σε σουτ του Γραμματικόπουλου στο 37΄ που πέρασε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες είχαν περισσότερο “νεύρο”, οι παίχτες του Ανδρέα Παντζιαρά, πίεσαν για να να πετύχουν το πολυπόθυτο τέρμα και αφού ψευτο-απείλησαν στο 66΄ σε σέντρα του Φέτση, στο 68΄ σε σέντρα του Γραμματικόπουλο και στο 71΄ υστερα από ωραόια ομαδική ενέργεια και σουτ σε κόρνετ, του Μπαλογιάννη, άγγιξαν το γκολ στο 76, όταν το φάουλ που εκτέλεσε ο Πετράκος, βρήκε το δοκάρι και στο ριμπάουντ ο Μπαλογιάννης.

Το τελευταίο δεκάλεπτο οι τυπικά γηπεδούχοι, προσπάθησαν να πιέσουν έφτασαν με κάποι στημένα μπροστά από την εστία του Καραπιπέρη, ενώ ζητούν πέναλτυ σε φάση στο 88΄, όταν ο Κούτσικος ανατρέπεται από τον Φέτση με τον διαιτητή, κ. Στεφάνου να δείχνει θέτρο στο παίχτη του Πανλευκάδιου.

Πανλευκάδιος(Κατηφόρης): Καραπιπέρης, Κοκκόλης ΧΖ(90΄Γκανάρας), Τσέλας, Βλάχος, τριάντος, Κουμπής, Μουρεχίδης(84΄Μουρεχίδης), Φλούδας, Ασημακόπουλος, Κολοβός(90΄ Δημητρίου), Ντιμιτρόφ

Τηλυκράτης(Παντζιαράς): Καραγκούνης, Βρεττός, Καταγής Σπ., Ιασωνίδης, Παναγιωτόπουλος(90΄Παναγιωτόπουλος), Καλογερής(55΄Καταγής Γ.), Πετράκης, Γκίνας, Περιστέρης(67΄Μπαλογιάννης), Φέτσης, Γραμματικόπουλος»

Πηγή κειμένου: lefkadasportnews.gr

Δείτε τα αποτελέσματα της Γ΄ Εθνικής της 6ης αγωνιστικής και τη βαθμολογία.
Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα.