HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΣε καλή φόρμα τα παιδιά του Γυμναστικού

Σε καλή φόρμα τα παιδιά του Γυμναστικού

Το Σάββατο 01/02/2020 ο Γυμναστικός Σύλλογος Λευκάδας έλαβε μέρος με 15 αθλητές σε ημερίδα κλειστού στίβου που διοργάνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βορ. Πελοποννήσου στο κλειστό προπονητήριο στίβου της ΕΑΣ στην Πάτρα. Το πρόγραμα περιελάμβανε αγωνίσματα κλειστού με αθλητές/τριες από κατηγορία Κ16 μέχρι Ανδρών/Γυναικών.
Τα παιδιά μας έδειξαν σε πολύ καλή, για την εποχή, κατάσταση αφού βελτιώθηκαν όλοι, πέτυχαν καλές θέσεις στην κατάταξη και επετεύχθη και ένα όριο στα 60μ Ανδρών.

Ειδικότερα:
Ο Ντόριαν Χότζα με χρόνο 7’’36 στα 60μ Ανδρών κατέλαβε τη 2η θέση και παράλληλα πέτυχε όριο πρόκρισης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ.
Ο Κων/νος Φυτόπουλος με χρόνο 9’’00 κέρδισε την κούρσα των 60μ εμπ Κ18 και με άλμα στα 3,50μ και ατομικό ρεκόρ κατέλαβε την 3η θέση στο επί κοντώ Ανδρών.
Η Βασιλική Λογοθέτη κέρδισε το μήκος Κ16 με άλμα στα 4,70μ και με χρόνο 8’’56 στα 60μ Κ16 κατέλαβε την 8η θέση σε σύνολο 44 αθλητριών.
– Στα 60μ Κ18 ο Αναστάσης Μαργέλης με χρόνο 7’’63 κατέλαβε τη 2η θέση.
– Στα 60μ Κ16 ο Βασίλης Γράψας με χρόνο 7’’68 κατέλαβε επίσης τη 2η θέση μεταξύ 35 αθλητών.
Ο Σπύρος Πολίτης με άλμα στα 5,43μ κατέλαβε την 3η θέση και με χρόνο 8’’01 στα 60μ Κ16 κατετάγη 8ος.
– Στο μήκος Κ16 η Εβελίνα Παπακωνσταντή κατετάγη 4η με άλμα στα 4,63μ και στα 60μ Κ16 με χρόνο 9’’20 κατέλαβε την 22η θέση.
Ο Άγγελος Τσούτσης, σε μέτρια μέρα, με άλμα στα 5,30μ κατέλαβε την 6η θέση στο μήκος Κ16 και με χρόνο 8’’10 στα 60μ Κ16 κατέλαβε την 10η θέση.
Η Εύα Καββαδά στα 60μ Κ18, με χρόνο 8’’40 κατετάγη 7η.

Στα 60μ Κ18, ο Τηλέμαχος Μεσσήνης με χρόνο 8’’37 κατέλαβε τη 10η θέση, στο μήκος Κ16 η Ιωάννα Μέρελη και η Ιωάννα Βλάχου κατέλαβαν την 11η και 18η θέση με άλμα στα 4,24μ και 4,09 αντίστοιχα, η Μιργιάνα Βαλλιανάτου στα 60μ Κ16 με χρόνο 8’’97 κατετάγη 16η και στα 60μ Κ18 η Νίκη Μακρυγιώργου με χρόνο 10’’16 κατέλαβε την 19η θέση.

Επόμενες υποχρεώσεις μέσα στο Φεβρουάριο είναι συμμετοχές με διάφορους αθλητές σε ημερίδες κλειστού στο ΣΕΦ στις 9 και 16/02, ημερίδα 22/02 στην Πάτρα, συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου στα Τρίκαλα στις 23/02 και κλείνει η περίοδος του κλειστού με συμμετοχή τριών τουλάχιστον αθλητών στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου στις 28 και 29/02 στο ΣΕΦ.

Αθήνα: Μια πόλη όπου οι πολίτες ασφυκτιούν από ανασφάλεια και αδικία
Άκης Πετρετζίκης και Σάκης Ρουβάς συνταξιδιώτες στο «Akis’ Food Tour» στη Λευκάδα