HomeΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ - ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣΗ Δόξα έκανε το πρώτο βήμα- Κατάμεστο το κλειστό γήπεδο

Η Δόξα έκανε το πρώτο βήμα- Κατάμεστο το κλειστό γήπεδο

Η Δόξα Λευκάδας πήρε την νίκη απέναντι στην Γέφυρα Θεσσαλονίκης με 71-65 στον πρώτο αγώνα της σειράς και πλέον βρίσκεται ένα βήμα μακριά από την άνοδο στην Elite League.

Οι «Νησιώτες» μπήκαν πολύ καλά στον αγώνα κάνοντας 11-1 σερί και συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό μέχρι το ημίχρονο. Ωστόσο στο τρίτο δεκάλεπτο οι «Θεσσαλονικείς» μείωσαν αρκετά την διαφορά, φτάνοντας ακόμη και στο -4!

Στην 4η περίοδο οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν μέχρι τέλους το παιχνίδι όμως η Δόξα κατάφερε να πάρε αυτή την πολύ σημαντική νίκη.

Ο επόμενος αγώνας της σειράς είναι το Σάββατο 29 Απριλίου στην Θεσσαλονίκη όπου οι «Επτανήσιοι» έχουν την ευκαιρία να πάρουν το εισιτήριο το οποίο οδηγεί στην Elite League.